Pec pod Sněžkou  horská chata Univerzity Karlovy

Vedoucí střediska

  • Miroslav Havlíček, telefon : 499 896 176, 604 558 143, miroslav.havlicek@ruk.cuni.cz
  • Celoroční rekreace Velká pláň 159 542 21 Pec pod Sněžkou
  • Počet lůžek: 45
Online Rezervace

Horská chata Univerzity Karlovy v Peci pod Sněžkou je středisko určené pro výuku a soustředění posluchačů a rekreaci zaměstnanců a ostatní akce UK. Nachází se přímo v Peci pod Sněžkou ve výšce 750 metrů nad mořem a slibuje klidné prožití rekreace v nejnavštěvovanějším horském středisku České republiky.

 

Kapacita a pokyny pro ubytování

Čtěte pečlivě pokyny k rekreaci v hlavním menu.

Kapacita celého objektu je 45 lůžek v patnácti pokojích. Pokoje jsou 2, 3 a 4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Pro výukové akce je zde školící místnost pro cca 35 studentů. 

O rozmístění rekreantů do pokojů rozhoduje vedoucí střediska.

Nástup je vždy první den termínu po 13.hodině.

V den odjezdu je předání vedoucí areálu řádně vyklizený pokoj do 10 hodin. Zároveň se odevzdá ložní prádlo, klíče a sportovní potřeby, dle pokynů vedoucího akce.

Přítomnost domácích zvířat - koček, psů a jiných je zakázána.

 

Stravování začíná v den nástupu rekreace večeří a končí posledním dnem rekreace snídaní s balíčkem na cestu (plná penze). Stravování je formou plné penze pro celou dobu pobytu. Při podávání jídla je zavedena samoobsluha. Kuchyň nezajišťuje žádnou dietu.

Ceník stravného naleznete v pokynech kvestora č. 8/2022.

 

Doprava

Dopravu do Pece pod Sněžkou je nutné zajistit si vlastní. U objektu je možnost parkování.

V případě využití autobusové dopravy je přeprava zavazadel při příjezdu a odjezdu z autobusového nádraží v Peci na chatu a zpět v ceně pobytu. Vedoucí střediska zajišťuje odvoz v návaznosti na příjezd autobusu po předchozí telefonické dohodě.

 

Vybavení střediska a možnosti rekreace v okolí

Pro chvíle odpočinku se v chatě nachází stůl na stolní tenis, kulečník a kulturní místnost s TV.

V zimní sezóně se rekreantům v Peci pod Sněžkou a nejbližším okolí nabízí Ski areál Pec pod Sněžkou (9 vleků, čtyřsedačková lanovka), lyžařská běžecká trať Krkonošská magistrála nebo kryté bazény v Jánských Lázních (12 km) a v Trutnově (25 km).

V letní sezóně si rekreanti mohou vybrat z mnoha turistických a naučných stezek, nebo navštívit Relaxpark s lanovou dráhou a bobovou dráhou (18 překážek, 4 přejezdy, 5 přemostění) nebo Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem.

Poplatky

Místní poplatek městskému úřadu za rekreační pobyt v částce 25,- Kč za osobu a den uhradíte správci střediska. Od poplatku jsou zproštěny děti do 18 let, osoby držící průkaz ZTP. Osvobození od poplatku osobám, kterým náleží přídavky na děti, bude poskytnuto pouze na základě potvrzení z Úřadu práce.

Po obdržení faktury uhraďte pobyt a jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. Pokud nebude faktura uhrazena včas (do data splatnosti uvedeného na faktuře), není možné ubytování poskytnout. Číslo pokoje přiděluje správce střediska.

Při předčasném odjezdu, pozdním příjezdu nebo nenastoupení na rekreaci s výjimkou lékařsky doloženého onemocnění, nemá rekreant nárok na vrácení rozdílu nákladů. Nezaplacení pobytu není odhlášením z rekreace. Odhlásit se z pobytu je možné u pí Vyhnalové, e-mail: vyuka.rekreace@ruk.cuni.cz. Za zrušení objednaných míst budou v oprávněných případech účtovány následující storno poplatky:  30 - 11 dní před nástupem 30%, v době 10 dní a kratší 100% z ceny za ubytování ( uplnatní se pouze u rekreací )

Žádosti o vrácení poplatků doložené lékařským potvrzením se zasílá nejpozději do 14 dnů po skončení rekreace na adresu: E.Vyhnalová, SBZ UK, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1, či e-mail vyuka.rekreace@ruk.cuni.cz. V žádosti je nutné uvést účet, na který má být požadovaná částka poukázána. 

Galerie