Pec pod Sněžkou  horská chata Univerzity Karlovy

Vedoucí střediska

  • Miroslav Havlíček, telefon 499 896 176
  • Celoroční rekreace Velká pláň 159 542 21 Pec pod Sněžkou
  • Počet lůžek: 45
Online Rezervace

Horská chata Univerzity Karlovy v Peci pod Sněžkou je středisko určené pro výuku a soustředění posluchačů a rekreaci zaměstnanců a ostatní akce UK. Nachází se přímo v Peci pod Sněžkou ve výšce 750 metrů nad mořem a slibuje klidné prožití rekreace v nejnavštěvovanějším horském středisku České republiky.

 

Kapacita a pokyny pro ubytování

Čtěte pečlivě pokyny k rekreaci v hlavním menu.

Kapacita celého objektu je 45 lůžek v patnácti pokojích. Pokoje jsou 3 a 4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Pro výukové akce je zde školící místnost pro cca 35 studentů.

O rozmístění rekreantů do pokojů rozhoduje vedoucí střediska

Nástup je vždy první den termínu po 13.hodině.

 

Doprava

Dopravu do Pece pod Sněžkou je nutné zajistit si vlastní. U objektu je možnost parkování.

V případě využití autobusové dopravy je přeprava zavazadel při příjezdu a odjezdu z autobusového nádraží v Peci na chatu a zpět v ceně pobytu. Vedoucí střediska zajišťuje odvoz v návaznosti na příjezd autobusu ve 13.40 hod.

 

Vybavení střediska a možnosti rekreace v okolí

Pro chvíle odpočinku se v chatě nachází stůl na stolní tenis, kulečník a kulturní místnost s TV.

V zimní sezóně se rekreantům v Peci pod Sněžkou a nejbližším okolí nabízí Ski areál Pec pod Sněžkou (9 vleků, čtyřsedačková lanovka), lyžařská běžecká trať Krkonošská magistrála nebo kryté bazény v Jánských Lázních (12 km) a v Trutnově (25 km).

V letní sezóně si rekreanti mohou vybrat z mnoha turistických a naučných stezek, nebo navštívit Relaxpark s lanovou dráhou a bobovou dráhou (18 překážek, 4 přejezdy, 5 přemostění) nebo Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem.

Poplatky

Místní poplatek městskému úřadu za rekreační pobyt v částce 15,- Kč za osobu a den uhradíte správci střediska. Od poplatku jsou zproštěny děti do 18 let, studenti do 26 let, osoby držící průkaz ZTP, osoby starší 70 let. Osvobození od poplatku osobám, kterým náleží přídavky na děti, bude poskytnuto pouze na základě potvrzení z Úřadu práce.

Galerie