Patejdlova bouda  horská chata Univerzity Karlovy

Vedoucí střediska

  • Tereza Nachtmanová, telefon 499 421 752, 602 223 783, tereza.nachtmanova@ruk.cuni.cz
  • Celoroční rekreace Patejdlova bouda 83 543 01 Špindlerův Mlýn
  • Počet lůžek: 45
Online Rezervace

Horská chata Patejdlova bouda je zařízení Univerzity Karlovy určené pro výcvikové kurzy a soustředění posluchačů, rekreace zaměstnanců a ostatní akce UK. Je umístěna v Krkonošském národním parku nad Špindlerovým Mlýnem ve výšce 972 metrů nad mořem. Slibuje tak všem klidné prožití rekreace a načerpání nových sil v krásné horské přírodě.

 

 

 

Kapacita a pokyny pro ubytování

Čtěte pečlivě pokyny k rekreaci v hlavním menu.

Kapacita chaty je 45 lůžek ve dvou až pěti lůžkových pokojích s příslušenstvím.

Využití a organizační zabezpečení, práva a povinnosti uživatelů jsou stanoveny provozním řádem. Povinností účastníků rekreace je seznámit se s tímto řádem a důsledně dodržovat všechna jeho ustanovení. Rozmístění rekreantů jsou v plné kompetenci vedoucí střediska.

Jednotlivé turnusy začínají v den nástupu po 13. hodině. Dřívější příchod rekreantů na chatu je možný pouze po dohodě s vedoucí střediska.

V den odjezdu je předání vedoucí areálu řádně vyklizený pokoj do 10 hodin. Zároveň se odevzdá ložní prádlo, klíče a sportovní potřeby, dle pokynů vedoucího akce.

Přítomnost domácích zvířat - koček, psů a jiných je zakázána.

Stravování začíná v den nástupu rekreace večeří a končí posledním dnem rekreace snídaní s balíčkem na cestu (plná penze). Stravování je formou plné penze po celou dobu pobytu. Při podávání jídla je zavedena samoobsluha. Kuchyň nezajišťuje žádnou dietu.

Ceník stravného naleznete v pokynech kvestora č. 8/2022.

 

Vybavení střediska a možnosti rekreace v okolí

Pro chvíle odpočinku se v chatě nachází stůl na stolní tenis, malý vířivý bazén, sauna (je nutný vlastní větší ručník a plavky), společenská místnost.

V zimní sezóně se rekreantům v areálu boudy nabízí soukromý lyžařský vlek, v bližším okolí lyžařský areál Medvědín.

V letní sezóně mohou rekreanti v areálu využít hřiště na volejbal a tenisové kurty. V okolí je na výběr mnoho turistických a naučných stezek v Krkonošském národním parku.

 

Doprava

Doprava vlastní. Odvoz zavazadel při příjezdu a odjezdu z autobusového nádraží a z parkoviště č.1 ve Špindlerově mlýně na chatu a zpět je v ceně pobytu. Vedoucí střediska tento odvoz zajišťuje v návaznosti na příjezdy autobusů po telefonické dolmuvě.

V letních měsících, v zimě pokud to stav komunikací dovoluje, je po dohodě s vedoucí střediska možné parkování maximálně 5 vozidel u objektu chaty.

Pro parkování ostatních vozidel je k dispozici parkoviště v Medvědím koleni ve Špindlerově Mlýně.

Poplatky

Místní poplatek městskému úřadu za rekreační pobyt v částce 30,- Kč za osobu a den zaplatíte správkyni střediska. Od poplatku jsou zproštěny děti do 18 let, osoby držící průkaz ZTP. Osvobození od poplatku osobám, kterým náleží přídavky na děti, bude poskytnuto pouze na základě potvrzení z Úřadu práce.

Po obdržení faktury uhraďte pobyt a jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. Pokud nebude faktura uhrazena včas (do data splatnosti uvedeného na faktuře), není možné ubytování poskytnout. Číslo pokoje přiděluje správkyně střediska.

Při předčasném odjezdu, pozdním příjezdu nebo nenastoupení na rekreaci s výjimkou lékařsky doloženého onemocnění, nemá rekreant nárok na vrácení rozdílu nákladů. Nezaplacení pobytu není odhlášením z rekreace. Odhlásit se z pobytu je možné u pí Vyhnalové, e-mail: vyuka.rekreace@ruk.cuni.cz. Za zrušení objednaných míst budou v oprávněných případech účtovány následující storno poplatky:   30 - 11 dní před nástupem 30%, v době 10 dní a kratší 100%  z ceny za ubytování ( uplnatní se pouze u rekreací )

Žádosti o vrácení poplatků doložené lékařským potvrzením se zasílá nejpozději do 14 dnů po skončení rekreace na adresu: E. Vyhnalová, SBZ UK, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1, či e-mail vyuka.rekreace@ruk.cuni.cz. V žádosti je nutné uvést účet, na který má být požadovaná částka poukázána. 

 

 

 

Galerie