Horní Poříčí  výcvikové středisko Univerzity Karlovy

Vedoucí střediska

  • Ivana Řandová, telefon 383 399 761, 725 362 015, ivana.randova@ruk.cuni.cz
  • VS UK Horní Poříčí Horní Poříčí 59 386 01
  • Počet lůžek: 194
Online Rezervace

Výcvikové středisko Univerzity Karlovy v Horním Poříčí je zařízení určené pro výcvikové kurzy a soustředění posluchačů, jako i pro rekreace zaměstnanců a ostatní akce UK. Nachází se v klidné obci Horní Poříčí, cca 10 km od Strakonic přímo u řeky Otavy.

 

Kapacita a pokyny pro ubytování

 

Čtěte pečlivě pokyny k rekreaci v hlavním menu.

 

Ubytování

Kapacita střediska je 180 lůžek v 16 chatkách a 14 lůžek v 7 pokojích v hlavní budově.

Každá chatka má 4 vchody s vlastní verandou. Všechny místnosti jsou třílůžkové.

Každý ubytovaný odpovídá za inventář a vypůjčený materiál. Zjištěné škody je ubytovaný povinen uhradit v hotovosti na místě.

Přítomnost zvířat (koček, psů) je v areálu zakázána. Rovněž je přísně zakázáno kouření v celém areálu VS.

Příjezd a ubytování je v den nástupu v čase od 14:00 - 17:00 hodin.

V den odjezdu se předá vedoucí areálu řádně vyklizený pokoj do 10 hodin. Zároveň se odevzdá ložní prádlo, klíče a sportovní potřeby, dle pokynů vedoucího akce.

Jiný čas příjezdu je nutné předem domluvit s vedoucí střediska.

Pro pobyt dětí ve věku do 3 let je nutné přívézt vlastní dětskou (cestovní) postýlku.

Plánek střediska naleznete ZDE

 

Stravování

Stravování v jídelně či venkovním přístřešku. 

Nabízíme plnou penzi včetně dětských porcí. Oběd volitelný ze 3 hlavních jídel. V případě předem známé nepřítomnosti na středisku je možné po domluvě připravit cestovní balíčky.  

Ceník stravného naleznete v pokynech kvestora č. 1/2024.

Snídaně 8:00 - 9:00, Oběd 12:00 - 13:00, Večeře 18:00 - 19:00

Dále je k dispozici bufet, který je otevřený v době 12:00 -14:00 a 18:00 - 22:00, případně dle domluvy.  

 

Doprava

Doprava je vlastní, autobusová a vlaková.

Železniční i autobusová zastávka je v obci Horní Poříčí.

Parkování je povoleno pouze na vyhrazených místech.

 

 

Vybavení střediska a možnosti rekreace v okolí

Pro rekreaci jsou k dispozici volejbalová, fotbalová, tenisová a multifunkční hřiště. V areálu se nachází stůl na stolní tenis a společenská místnost.

Koupání je možné v řece Otavě, s možností zapůjčení lodí, nebo v Aquaparku v Horažďovicích (cca 8 km). V okolí je možné si vybrat z řady turistických nebo cykloturistických tras.

 

Poplatky

Místní poplatek městskému úřadu za rekreační pobyt v částce 30,- Kč za osobu a den zaplatíte správci střediska. Od poplatku jsou zproštěny děti do 18 let, osoby držící průkaz ZTP. Osvobození od poplatku osobám, kterým náleží přídavky na děti, bude poskytnuto pouze na základě potvrzení z Úřadu práce.

Po obdržení faktury uhraďte pobyt a jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. Pokud nebude faktura uhrazena včas (do data splatnosti uvedeného na faktuře), není možné ubytování poskytnout. Číslo pokoje přiděluje správkyně střediska.

Při předčasném odjezdu, pozdním příjezdu nebo nenastoupení na rekreaci s výjimkou lékařsky doloženého onemocnění, nemá rekreant nárok na vrácení rozdílu nákladů. Nezaplacení pobytu není odhlášením z rekreace. Odhlásit se z pobytu je možné u pí Vyhnalové, tel. 224491254. Za zrušení objednaných míst budou v oprávněných případech účtovány následující storno poplatky: v době 90 - 31 dní před nástupem 10% z ceny za ubytování (uplnatní se pouze u rekreací), 30 - 11 dní před nástupem 30%, v době 10 dní a kratší 100%.

Žádosti o vrácení poplatků doložené lékařským potvrzením se zasílá nejpozději do 14 dnů po skončení rekreace na adresu: E. Vyhnalová, SBZ UK, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1, či e-mail vyuka.rekreace@ruk.cuni.cz. V žádosti je nutné uvést účet, na který má být požadovaná částka poukázána. 

Galerie